Strona główna » Aktywna_tablica_
2018/2019: SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM - "WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM"
NAUKA JEST BEZCENNA ALE KOSZTUJE, PRZEKAŻ SWÓJ 1% - KRS 0000044799

 

12 lutego 2018
Szkoła Podstawowa w Golinie  bierze udział w programie MEN „Aktywna Tablica”. W ramach programu do pracy otrzymaliśmy monitor dotykowy wielkości 65 cali.

 

W dniu  12 lutego 2018 roku odbyło się pierwsze spotkanie nauczycieli  w ramach  powołanej Międzyszkolnej Sieci Współpracy Nauczycieli stosujących technologię informacyjno-komunikacyjną (TIK) w nauczaniu.

Celem powołania i działania tej Sieci jest przede wszystkim:

  • tworzenie nowych rozwiązań na potrzeby szkół uczestniczących w sieci.
  • nawiązywanie kontaktów i współpracy pomiędzy szkołami, m.in. udział w lekcjach otwartych
  • analiza „dobrych praktyk” stosowana przez uczestników,

Szkoły, których nauczyciele współpracują w ramach Międzyszkolnej Sieci Współpracy Nauczycieli stosujących TIK, to:

  • Szkoła Podstawowa w Golinie
  • Niepubliczne Gimnazjum im.Ks.P.Wawrzyniaka w Golinie

 


12 marca 2018


 

12.03 2018 o godz 10.40 w świetlicy szkolnej  przeprowadzona została  lekcja otwarta z zastosowaniem TIK dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i ścisłych. Prowadziła ją p. H.Wojczuk.
Wzięli w niej udział nie tylko nauczyciele tych przedmiotów stosujący TIK  w nauczaniu ale też uczniowie klas VI-VII SP i II-III gimnazjum. Podczas jej trwania poruszono temat występowania matematyki nie tylko na jej lekcjach, ale też w życiu codziennym.  Zaprezentowane zostały także  filmy nakręcone przez uczniów za pomocą smartfonów, a pokazujące  interpretację tematu  "Matematyka od kuchni". Okazało się, że  ile filmów tyle wersji kuchennych zmagań z królową nauk. Lekcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem zarówno ze strony nauczycieli jak i uczniów.

 

 

9 kwietnia 2018

W dniu 9 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Golinie odbyło się drugie  spotkanie  nauczycieli w ramach  powołanej Międzyszkolnej Sieci Współpracy Nauczycieli stosujących technologię informacyjno-komunikacyjną (TIK) w nauczaniu.
Podczas spotkania nauczyciele wcześniej podzieleni  na zespoły przedmiotowe  podzielili się doświadczeniami, uwagami,oraz linkami do stron proponujących  różne rozwiązania pracy z zastosowaniem technik informacyjnych.

Wszelkie prawa zastrzeżone © EMIS