Strona główna » Gimnazjum » Aktualności » Biesiada niepodległościowa
2018/2019: SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM - "WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM"
NAUKA JEST BEZCENNA ALE KOSZTUJE, PRZEKAŻ SWÓJ 1% - KRS 0000044799

W remizie odbyła się „Golińska Biesiada Niepodległościowa”, czyli widowisko w konwencji wesela ludowego, odwołujące się do historii odzyskania niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w golińskim sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Po niej nastąpił przemarsz do sali OSP. Tu właśnie miało miejsce widowisko. Na scenie pojawili się uczniowie, rodzice oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Golinie. Impreza była gratisowa, w jej przygotowaniu zjednoczyła się cała miejscowość. Uczestniczyć mógł każdy, kto zgłosił swój udział do wyznaczonego terminu.

W widowisku aktywny udział wzięła także publiczność śpiewając m.in. przyśpiewki weselne, pieśni patriotyczne korzystając z przygotowanych w tym celu śpiewników.   Oprawę muzyczną zapewnił zespół „The Kotlets”. Na weselu nie zabrakło wielkopolskiego jadła.

W przedsięwzięcie zaangażowało się mnóstwo osób i organizacji. Widowisko spowodowało zjednoczenie lokalnego środowiska. Efekt wspólnego działania mogli zobaczyć zaproszeni goście m.in. przedstawiciele samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego.

Wszelkie prawa zastrzeżone © EMIS