Strona główna » Gimnazjum » Aktualności » Sto lat POLSKO
2018/2019: SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM - "WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM"
NAUKA JEST BEZCENNA ALE KOSZTUJE, PRZEKAŻ SWÓJ 1% - KRS 0000044799
09.11.2018

W piątkowe przedpołudnie, 9 listopada, uczniowie i wychowawcy obu szkół zgromadzili się między salą gimnastyczną a budynkiem szkolnym (od strony Wałkowa). Tu odbyła się ceremonia zasadzenia drzewa – trwałego śladu setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest nim dąb, który otrzymał imię „Stolatek”. Nazwę wybrano w wyniku konkursu rozpisanego wśród uczniów.

Następnie w korowodzie biało – czerwonym (dziewczynki miały wianki a chłopcy muszki w barwach narodowych) wszyscy przeszli na bieżnię. Nastąpił drugi punkt obchodów Święta Niepodległości. Uczniowie wraz z nauczycielami zatańczyli poloneza.

Ostatnim punktem uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu. W ten sposób szkoły w Golinie włączyły się do ogólnopolskiej akcji odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.

Tego samego dnia poczty sztandarowe Gimnazjum i Szkoły Podstawowej wzięły udział w obchodach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości w Jarocinie. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy świętej z ceremoniałem wojskowym. Kolejna część, uroczysty capstrzyk, miała miejsce na Rynku.

Dwa dni później poczty sztandarowe uczestniczyły w uroczystej Mszy świętej w Golinie.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © EMIS