Strona główna » Gimnazjum » Aktualności » Finał w Ostrowie
2018/2019: SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM - "WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM"
NAUKA JEST BEZCENNA ALE KOSZTUJE, PRZEKAŻ SWÓJ 1% - KRS 0000044799
22.04.2018

W Ostrowie Wlkp. odbył się finał X Diecezjalnego Konkursu Religijnego „Świętych kocham i szanuję, ich uczynki naśladuję”. Wzięło w nim udział 17 drużyn ze szkół podstawowych z całej Diecezji Kaliskiej. Finaliści zostali wyłonieni ponad miesiąc temu w eliminacjach rejonowych, do których zgłosiło się 60 szkół.

W gronie finalistów po raz trzeci w historii Szkoły Podstawowej znaleźli się przedstawiciele Goliny. Były to Justyna Krawczyk (kl. VI) i Anna Dylak (kl. IVA). W tym roku bohaterem konkursu był św. Józef. Naszym uczennicom zabrakło  tylko jednego punktu by walczyć w dogrywce o pierwsze miejsce. Dlatego zajęły, wspólnie z dwoma innymi szkołami, czwarte miejsce. Anna i Justyna mogą być dumne ze swego udziału gdyż to najlepsze miejsce w konkursie w historii szkoły w Golinie. Z Ziemi Jarocińskiej w finale była tylko nasza szkoła.

Nagrody i dyplomy wręczali m.in. Łukasz Buzun – biskup pomocniczy Diecezji Kaliskiej i ks. Jarosław Powąska – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © EMIS