Strona główna » Gimnazjum » Aktualności » Jasełka szkolne
2018/2019: SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM - "WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM"
NAUKA JEST BEZCENNA ALE KOSZTUJE, PRZEKAŻ SWÓJ 1% - KRS 0000044799
22.12.2017

W ostatni dzień zajęć dydaktycznych w roku 2017 społeczności obydwu szkół zebrały się w sali gimnastycznej. Bożonarodzeniowe przedstawienie rozpoczęło się od wniesienia przez harcerzy z Hufca Jarocińskiego Betlejemskiego Światełka Pokoju.

Wspólne śpiewanie kolęd poprzedziło występy młodzieży i dzieci. Najpierw wystąpili gimnazjaliści z klasy IIB. Odegrali krótkie jasełka swego autorstwa. Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie scenografie, rekwizyty, teksty itp.  przygotowali sami.

Drugą część opowieści o narodzinach Jezusa opowiedzieli uczniowie z klasy II i IIIB. Chór złożony z przedstawicieli klas ze szkoły podstawowej i gimnazjum intonował kolędy do śpiewania których włączała się cała społeczność obu szkół.

Spotkanie zakończyły  życzenia p. dyrektor Urszuli Kowalczyk  oraz wręczenie nagród w kilku konkursach.

Kolejnym punktem tego świątecznego dnia były wigilie klasowe z wychowawcami. Podczas nich przedstawiciele Rady Rodziców obdarowali uczniów drobnymi prezentami.

Cieszymy się, że byli z nami obecni chorujący od kilku miesięcy nasi uczniowie Malwina i Wiktor. Życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia.

Wszelkie prawa zastrzeżone © EMIS